Dr. Maróti Gábor jogász végzettségű, egy kislány édesapja, a mai napon, 2025 húsvétján kapja meg egy budapesti templomban a beavató szentségeket. Vele beszélgettem április 11-én az ide vezető útról.
lelkiség
Fordító: Tőzsér Endre
ISBN: 9786158084987
Kiadási év: 2019
Terjedelem: 152 oldal
Kötés: puhakötés
„Remélem, ennek az összeállításnak, amely összegyűjtötte, rendszerezte, összefoglalta és így az olvasó számára élvezhetővé tette a gazdaság és pénzügy hatalmáról kifejtett gondolataimat, sikerül felébresztenie az emberek lelkiismeretét és felelősségtudatát, hogy igazságosságot és egyenlőséget szolgáló folyamatok indulhassanak el” – írja Ferenc pápa a könyvhöz írt előszavában. Michele Zanzucchi olvasmányosan és lényegre törően összegzi a pápa tanítását gazdagságról és szegénységről, igazságosságról, a teremtett világ védelméről, a gyengébbeket eltipró meritokráciáról, a helyes és a romlott pénzügyekről, az új rabszolgaságot és a leselejtezés kultúráját terjesztő globalizációról, a fegyverkereskedelemről és az ebből fakadó háborúkról, a befogadásról és a szegények meghallgatásának szükségességéről. „Nem veszíthetjük el reményünket – bátorít a pápa, – nehéz, de új és meglepő lehetőségekkel teli korban élünk. Továbbra is hinnünk kell abban, hogy Isten segítségével és együtt – ismétlem: együtt – jobbá tehetjük világunkat, és felébreszthetjük a reményt, a ma talán legértékesebb erényt.”
„Nagyon örülök, hogy magyarul is megjelenik ez a könyv, mert Ferenc pápa bátran nevükön nevezi a tényeket, rámutat a mélyebb összefüggésekre és képes a finom megkülönböztetésekre. Biztos vagyok abban, hogy sokat tanulhatunk ebből az összeállításból a társadalmi és az egyházi élet területén egyaránt.”
(Szilvásy László, a Piarista Rend Magyar Tartományának gazdasági igazgatója)
„Nagyon fontos könyv, a pápa tartalmas előszava pedig különösen azzá teszi.”
(La Stampa)
„A pápa írásait olvasva és rendszerezve felfedeztem, hogy a gazdasági és társadalmi kérdések, a szegények iránti figyelme mindig valamilyen javaslat kidolgozására irányul. Minden beszédében van valami, ami túlmutat a jelenlegi helyzeten, ami által a világot emberibbé tehetjük, hogy a gazdaság ne a technokraták, hanem az ember szolgálatában álljon.”
(Michele Zanzucchi)
Dr. Maróti Gábor jogász végzettségű, egy kislány édesapja, a mai napon, 2025 húsvétján kapja meg egy budapesti templomban a beavató szentségeket. Vele beszélgettem április 11-én az ide vezető útról.
Nagypéntek van. Jézus meghal a kereszten, és ezzel kiteljesedik Isten irántunk való szeretetének misztériuma. „A Mennyei Atya, hogy kimutassa irántunk tanúsított különleges jóságát, úgy rendelte el, hogy nem bocsát meg nekünk ...